Статьи

Антимотивація для віддалених працівників: або як відбити у дистанційників бажання працювати

Успішність віддаленого формату роботи для компанії залежить не тільки від старань самих співробітників. Відповідальність за позитивний результат несе також керівництво. Про те, як вищій ланці не нашкодити віртуальній роботі колективу, розповідають експерти grc.ua | grc.

Зараз, як ніколи, актуально звучить питання про роботу віддалено. Коронавірус змусив навіть найбільших скептиків віддаленого формату зайнятості переглянути своє ставлення. Адже це прекрасна нагода, не перериваючи робочий процес, піти співробітникам назустріч і дати змогу попрацювати з дому. Так всі здоровіше будуть плюс ви позбавите багатьох від проблеми «ні з ким дитину залишити».

Ще більше контролю!

Звичайно, багатьом начальникам буде складно щохвилини не контролювати підлеглих. Одна справа, коли співробітники в офісі: тоді доглядати за ними з відстані сусіднього столу набагато простіше. Підлеглі знають про присутність «караючого ока» і намагаються працювати старанніше, принаймні створюють таке враження.

Інша справа – віддаленка. Хтозна, чим зайнятий співробітник, а може, він ледарює замість роботи... І тут починається: на підлеглого щогодини сипляться листи з питанням «чим зайнятий?». Погодьтеся, такий стан справ розсердить навіть найдисциплінованішого працівника. Він занурився в завдання, старанно пише код, складає рекламний текст, малює дизайн вітальної листівки або робить іншу свою роботу, а його постійно смикають і відволікають.

Відсутність інтересу до перебігу справ співробітників

Давати свободу – це мудро, а кидати співробітника сам на сам зі складним завданням – нелюдяно. Якщо не цікавитися, як ідуть справи з вирішенням того чи іншого завдання, не підтримувати і не допомагати, у співробітника може скластися враження, що завдання зовсім не важливе і виконується для галочки.

Для того, щоб результат порадував і співробітники були захоплені своєю справою, важливо час від часу обговорювати з ними робочі питання, цікавлячись їхньою думкою. Наприклад, співробітнику знадобилося уточнити якісь деталі. Але ні на дзвінки телефону, ні на листи в пошті або месенджері керівник не відповідає. Робота стопориться, адже людина не отримує своєчасної відповіді на кричуще питання.

Від цього страждає результат роботи. А ще в голові співробітника народжується думка про те, що його «кинули», про те, що в цьому колективі байдуже ставляться до підлеглих. Хтось стерпить і точно так само «абияк» продовжить працювати, а хтось інший піде з такої компанії.

Нехтування особистим часом

Віддалено – не означає цілодобово. Віддалений співробітник точно так само має право на відпочинок, особисте життя і вільний час. Дуже важливо дотримуватися часових меж. Якщо співробітник в офісі працював з 9 до 17 з перервою в обідній час, отже, і працюючи з дому, він розраховує на подібний графік. І так, не забуваємо, що навіть коли колеги перебувають в офісі, вони роблять перерви, п'ють каву, обмінюються парою слів у коридорі або ходять в курилку. Тому спокійно ставтеся до того, що прямо зараз співробітник перебуває не біля комп'ютера або не може прийняти дзвінок.

Невідповідна оплата праці

На щастя, все більше керівників компаній розуміють, що, взявши на роботу віддаленого співробітника, вони не здійснюють благодійний жест. А лише йдуть у ногу з часом і роблять краще, насамперед, собі. Адже дистанційники позбавляють контору від витрат на комп'ютер, зайві офісні меблі, канцелярію та інші необхідні речі.

Тому в жодному разі не можна скорочувати зарплату віддаленому співробітнику лише тому, що він буде працювати з дому. Первинною має бути користь, яку приносить фахівець. І навіть якщо це рядовий працівник, то все одно його заробітна плата не може бути меншою, ніж у його стаціонарного колеги.

Повна монополія

Для чіткого розуміння настрою обох сторін умови праці важливо обговорювати завчасно. І якщо для вас принципово, щоб людина співпрацювала тільки з вами, загостріть увагу на цьому пункті ще при першому знайомстві. Але якщо прямо таке не обговорювалося, до того ж співробітник виконує всі завдання якісно і вчасно, не варто обмежувати його. Встигає і хоче більше – нехай трудиться і в іншому місці.

Затримка заробітної плати

Взагалі-то, затримка винагороди не подобається нікому. Просто віддалені співробітники частіше від цього страждають. Затримати зарплату людині, з якою працюєш в одному офісі, психологічно складніше. Адже щодня доводиться бачитися, вислуховувати обурення і відповідати на запитання «коли заплатять?». Звісно, віддалений працівник теж буде ставити запитання. Але закрити вікно месенджера простіше, ніж проігнорувати живу людину. Однак якщо фахівець бачить таке ставлення до себе, то й у відповідь він буде ставитися так само. Як варіант – стане підшуковувати собі запасні варіанти.

Висновок. Дистанційні працівники – це не страшно. Це – сучасно, зручно й ефективно. Проблем з віддаленими співробітниками точно так само, як і з працівниками в офісі, не буде, якщо ви – соціально відповідальний роботодавець. Все, що необхідно: подбати про те, щоб колеги були задоволені умовами праці, розуміли і поділяли цілі й цінності бізнесу, мали якісний зворотний зв'язок з керівництвом, чітко бачили список завдань, а також у принципі любили свою професію.

Вакансии дня

Комментарии