Статьи

Дистанціюємось: які варіанти заробітку є в умовах карантину?

Ще декілька тижнів тому віддалена робота для багатьох була якщо не мрією, то досить бажаним варіантом. На роботу їздити не потрібно, працюєш у будь-якому зручному місці та у комфортному одязі, паралельно встигаєш робити домашні справи – здається, такий формат зайнятості несе самі переваги. Проте зараз ситуація докорінним чином змінилась. І дистанційна зайнятість в умовах карантину та пов’язаних з ним обмежень стала для багатьох єдиним доступним варіантом.

Експерти grc.ua | grc розповідають, що можна зробити у цій ситуації та які варіанти працевлаштування є зараз на ринку праці України.

ЗНАЙТИ ВАКАНСІЮ З ДИСТАНЦІЙНИМ ГРАФІКОМ

Зараз ми спостерігаємо бурхливий розвиток технологій, які дозволяються працівникам працювати з будь-якої точки земного шару та бути на зв’язку практично 24/7. Проте до теперішнього часу говорити про те, що роботодавців активно співпрацювали з віддаленим працівниками, було важко. На такі вакансії припадало всього 7-9% від загальної бази вакансій, розміщених на grc.ua.

При цьому кожна п’ята (20%) подібна вакансія була розрахована на спеціалістів сфери продажів. Продажі по телефону, телемаркетологи, менеджери по роботі з клієнтами та спеціалісти з прямих продажів – протягом січня-березні 2020 найпростіше знайти віддалену роботу було цим спеціалістам.

Трохи поступається за кількістю вакансій IT-профсфера. Зрозуміло, що для розробників ПЗ чи, наприклад, системних адміністраторів знайти дистанційну роботу – задача здійсненна.

Цікаві вакансії є й для перекладачів. У попиті англійська, німецька, іспанська мови тощо.

А ще приємна новина для пошукачів: роботодавці, які протягом початку 2020 року розміщували вакансії для пошуку віддалених спеціалістів, досить охоче розглядали новачків. Власне, на спеціалістів без досвіду була розрахована майже половина всіх відповідних пропозицій про роботу.

ПОЄДНАТИ РОБОТУ ТА ПІДРОБІТОК

Цей варіант буде актуальний тим, чий об’єм роботи (і як наслідок – розмір заробітку) у зв’язку з карантином знизився. Якщо кардинально змінювати поточного працедавця немає бажання чи можливості, можна спробувати монетизувати власне хобі або знайти роботу з частковою зайнятістю. Цікаві пропозиції є для тих, хто захоплюється фотографією або майстерно володіє письмовим словом. А можливо, ви за освітою фізик, астрофізик, астроном, біолог, геолог, географ тощо та ніколи не працювали за фахом? Можна це виправити з користю для гаманця та стати віддаленим науковим співробітником – фактчекером.

Який би варіант ви не вибрали, поєднувати дві роботи– це не завжди просто. Адже потрібно вдвічі більше сил, енергії і часу, щоб усе встигати. Секрет успіху у грамотному плануванні. Вам потрібно буде поєднувати як мінімум два робочих графіка, стежити за строками і робити все вчасно. Озбройтесь електронними календарями чи таск менеджерам та почніть фіксувати робочі завдання і дедлайни та вести облік часу.

ПЕРЕПРОФІЛЮВАТИСЬ ТА ОТРИМАТИ НОВУ ПРОФЕСІЮ

Якщо ніяке з ваших захоплень не може принести заробітку, а професія не передбачає дистанційної роботи, можна спробувати опанувати новий фах. Ще декілька десятків років тому освіта була прерогативою лише певних верств населення. Зараз ситуація змінилась. Кожен може отримати професію, закінчивши курси онлайн і влаштуватись працювати.

На які спеціальності радимо звернути увагу?

  • Аналітика даних чи спеціаліст Data Scientist. Майбутньому фахівцю бажано мати базові навички програмування на Python.
  • Тестування ПЗ. Отримати кваліфікацію Junior-фахівця у цій професії можна за 3-4 місяці наполегливого навчання. Окремо варто виділити і знання англійської на рівні не нижче Upper Intermediate. Цю мову доведеться постійно застосовувати в роботі, починаючи зі спілкування з іноземними колегами і закінчуючи заповненням спеціальної документації.
  • SMM. Завдяки спеціалізованим курсам ви можете досить оперативно вивчити особливості аудиторії соціальних мереж та сегментування і таргетування, а також маркетингові характеристики популярних соціальних мереж. Та почати працювати. Навчальні курси з цих дисциплін є у відкритому доступі онлайн, такі спеціалісти користуються попитом на ринку праці і у них великі перспективи.

Обираючи нову професію, пам’ятайте, що вона має відповідати вашим індивідуальним талантам та вподобанням. Наприклад, ті, хто дивитись в бік Data Scientist потрібне аналітичне мислення, здатність обробляти та структурувати велику кількість даних. Якщо це не про вас, то варто подумати про інші професії. Так вам буде простіше і вивчити новий матеріал, і здобути успіх на обраній ниві.

Вакансии дня

Комментарии